Изнајмување автомобили - Пребарувајте, споредете и заштедете!

 • Без скриени трошоци
 • 24/7 поддршка
 • Бесплатно Откажување

Удобни и пространи миниванчиња по загарантирана најдобра цена

Барате прифатлива MPV изнајмување за службено или празнично патување? Имаме голем избор на понуди за автомобили со 7 седишта, како и за поголеми превозници. Без разлика кои се вашите специфични потреби, ние сме убедени дека го имаме совршеното возило за изнајмување за вас.

Споредете  Цени за изнајмување MPV од најголемите брендови кои вклучуваат Green Motion, Hertz, Alamo, Easirent, Avis, Europcar, Ent erprise и Routes Car Rental Orlando со MPVRentals.

Предности на изнајмување на патнички миниван

Автомобилите што можат да седат 7,8 или 9 се одлични за превоз на големи семејства или групи. Пред вработување, дознајте го точниот број на патници, бројот и големината на торбите и која било друга опрема како торби за голф или опрема за кампување.  Дури и ако сте само група од 5, размислете за надградба во категоријата превозници со големи луѓе за дополнителен простор и удобност. Сите компании за изнајмување автомобили имаат осигурување на флота за изнајмување самостојно возење , но може да се примени вишок, ве молиме погледнете ги условите на добавувачот

Како можам да заштедам пари за изнајмување миниван?

Можете да направите голем број работи за да добиете добар договор за изнајмување MPV за вашето претстојно патување.

 • Резервирајте што е можно порано, секогаш можете да откажете бесплатно ако известите 24 часа.
 • Побарајте специјални понуди, на пример, некои добавувачи ќе обезбедат бесплатни дополнителни драјвери
 • Споредете ги стапките на различни даватели на изнајмување автомобили со кликнување овде
 • Повеќето добавувачи имаат различни стапки во зависност од сезоната, ако се флексибилни резервации надвор од сезоната за најевтините цени
 • Секогаш проверувајте ги одредбите и условите на добавувачот на автомобил за изнајмување и внимавајте на какви било дополнителни трошоци за млади или постари возачи
 • Резервирајте превозник за луѓе наместо 2 мали коли (ќе работи поевтино и попрактично)
 • Ако сакате да го споделите возењето, побарајте компании за изнајмување автомобили кои нудат изнајмување автомобили со бесплатен дополнителен возач , доколку е достапно ова ќе биде означено на страницата со резултати
 • Ако сакате да го намалите локалниот вишок, изберете изнајмување автомобил без депозит без вишок, ова е достапно само со неколку добавувачи, на пример, изнајмување автомобили на аеродромот во Аликанте, изнајмување автомобил без депозит , исто така и Арнолд Кларк во ОК

Кои се условите за изнајмување?

Секој добавувач за изнајмување ќе има збир на услови кои мора да се исполнат за да се изнајми возило од тој добавувач. Ова се условите на возачот и начините на плаќање прифатени за локалниот безбедносен депозит.

Сите компании за изнајмување ќе постават минимална возраст за изнајмување , обично 21 година, но за превозници на луѓе и луксузни автомобили тоа може да биде и повисока. Дополнително, ќе треба да имате возачка дозвола најмалку една или две години.

Сите компании за изнајмување ќе побараат локален безбедносен депозит . Повеќето ќе прифатат само кредитна картичка на име на водечкиот возач, некои ќе прифатат дебитна картичка.

Како можам да ги прочитам Условите за изнајмување?

На страницата со резултати од пребарувањето, откако ќе ги внесете датумите на резервација, ќе се прикаже врска до добавувачот  услови за изнајмување . Затоа, прво внесете ги датумите на патување во моторот за резервации. Почекајте да се прикажат резултатите од пребарувањето и потоа кликнете на услови за изнајмување. Врската за условите за изнајмување е под деталите за автомобилот, видете ја референтната слика подолу.

Пежо 5008 Сантандер

Локација за подигање

Во терминал

6.2

Добро

107 Оценки

Состојба за изнајмување

Кои документи ќе ви бидат потребни за да изнајмите 7 седишта?

 • Доказ за лична карта, пасош ќе биде прифатен или доказ за адреса ако се изнајмувате локално
 • Возачка дозвола на англиска/римска азбука
 • Речиси сите добавувачи ќе бараат од водечкиот возач да поседува кредитна картичка, неколку ќе прифатат дебитна картичка за виза.

Популарни локации за изнајмување автомобили со 7 седишта

Изнајмувањето автомобил со 7 седишта е популарна опција, во моментов гледаме најголема побарувачка на следните локации

Популарни модели за изнајмување со 7 седишта

 • Citroen Grand Picasso – 5+2 седишта
 • Опел Зафира – 5+2 седишта
 • Ford Galaxy – 7 седишта
 • Сеат Алхамбра – 7 седишта
 • VW Touran

Изнајмување на автомобили со 7 седишта во близина на мене

Со повеќе локации ширум светот, сигурно ќе имаме складиште во близина на местото каде што живеете или вашата дестинација за патување. При изборот на големината на возилото, како што е споменато, првото нешто е да се осигурате дека резервирате автомобил што има соодветни седишта. Ова најверојатно ќе биде најефтината опција, но ќе се згмечите како сардини, ако немате намера да обиколувате многу, тогаш ова може да биде прифатливо. Меѓутоа, ако имате намера да го искористите изнајмувањето на MPV за одмор, земете ги предвид нивоата на удобност на патниците и ако е достапно изнајмете голем MPV. Ќе чини повеќе однапред, но ќе се погрижи секој да може да патува во удобност и стил.

Резервирајте рано

За изнајмување автомобил со 9 седишта, силно советуваме да го резервирате изнајмувањето неколку месеци пред датумите на патување. Всушност, веруваме дека тоа треба да биде првата ставка на вашата празнична листа за резервација. Откако ќе го потврдите вашиот автомобил, тогаш резервирајте ги хотелите и летовите. Изнајмување на превозникот за луѓе во ОК и во светот е во пораст, што резултираше со поширок избор за потрошувачот. Сите големи брендови сега носат добар избор на превозници на луѓе во нивната флота за изнајмување.

Видовме пораст на побарувачката за луѓе кои носат, со голема побарувачка за  Изнајмување на автомобил со 8 седишта Орландо  и изнајмување на автомобили со 7 седишта во Шпанија

Повеќето компании за изнајмување автомобили го зголемуваат бројот и опсегот на превоз на луѓе што ги нудат во нивните возни паркови, со што е полесно да се потврди оваа класа возила. Побарувачката за Изнајмување автомобили за седум седишта Дубаи расте, но изборот на опции исто така е зголемен, но сепак обидете се да резервирате што е можно порано.

Споредете изнајмување автомобили со 7 седишта

За да ја добиете најдобрата цена за изнајмување MPV Изнајмување MPV споредете ги цените од повеќе даватели на изнајмување автомобили со повеќе седишта за автомобили. Можеме да помогнеме, само внесете ги датумите на патување во моторот за резервации и пребарувајте низ достапните опции. Ги споредуваме сите водечки добавувачи, вклучително и Routes Car Rental Orlando, кои се еден од најдобрите добавувачи на превозници на луѓе во Флорида

Правична политика за гориво

Достапен е широк асортиман на модели со 7 седишта, меѓу кои некои од најпопуларните вклучуваат Ford Tourneo Custom 7 седишта, Peugeot 5008 Automatic, Volkswagen Touran и Ford Galaxy

Комбе со целосна големина

Peugeot Rifter или слично

 • 7 седишта
 • 3 Торба
 • 5 Врати
 • Климатизација
 • Прирачник
 • Делумно плаќање  ( Заштедете 15% )

Политика за гориво

Исто на Исто

Локација за подигање

Во терминал

 • Неограничена километража
 • Откажување штета од судир
 • Заштита од кражба

Достапни се автоматски превозници за луѓе

Автоматски автомобили со 7 седишта достапни за влезниот меѓународен пазар за патувања или оние кои не можат да возат рачна смена.

Патничко комбе

Peugeot 5008 Aut. Или слично

 • 9 седишта
 • 1 торба
 • 5 Врати
 • Климатизација
 • Автоматски
 • Целосно плаќање

Политика за гориво

Исто на Исто

Локација за подигање

Во терминал

 • Неограничена километража
 • Откажување штета од судир

Патничко комбе

Pegueot 5008 Aut. или слично

4 Врати

Врати

7 седишта

Седишта

4 кеси

Торби

4 Клима уред

Климатизација

Рачен менувач

Рачен пренос Целосно плаќањеПолитика за горивоПолни до полниНеограничена километражаШтета од судирБесплатно Откажување

Изнајмување на автомобили со 8 седишта

Побарувачката за изнајмување автомобили со 8 седишта , ширум светот, исто така е зголемена. Во САД, секоја година се зголемува бројот на барања за изнајмување на 8 патнички комбиња. Значи, ако размислувате за изнајмување автомобил со 8 седишта во Флорида или Лос Анџелес, ве молиме резервирајте неколку месеци однапред.

Изнајмување на патничко комбе со 9 седишта 

Иако е помалку баран, ние исто така можеме да понудиме опсег од мини комбиња и минибуси со 9 седишта на некои локации. Поголемата големина на комбе е популарна кај семејствата во САД.  Изнајмувањето автомобили со 9 седишта е исто така популарно во ОК.

ЧПП за изнајмување возила на MPV

Која е разликата помеѓу изнајмување автомобил со 7 седишта и автомобил со 5 + 2 седишта?

Возило што е опишано како 7 седишта е миниван со целосна големина со 7 седишта, ако возилото е опишано како 5+2, ќе има дополнителен ред од 2 седишта на преклопување

Дали може бесплатно да се додадат дополнителни драјвери во моето изнајмување возила?

Некои добавувачи ќе понудат бесплатни дополнителни драјвери, овие информации ќе бидат прикажани на страницата со резултати за резервации.

Како можам да резервирам додатоци, како детски седишта?

Детски седишта и други додатоци може да се додадат откако ќе го направите вашиот избор на автомобил.

Може ли да изнајмувам автомобил без кредитна картичка?

Изнајмување автомобили без кредитна картичка е барано и голем број компании за изнајмување автомобили сега ќе нудат изнајмување автомобили без кредитна картичка , но сепак повеќето ќе инсистираат на кредитна картичка на име на водечкиот возач.

Повеќето компании за изнајмување ќе прифатат кредитна картичка само на име на водечкиот возач. Сепак, неколку сега прифаќаат дебитни картички за локален безбедносен депозит. Разликата е во тоа што безбедносниот депозит всушност ќе се наплати на вашата дебитна картичка. Со кредитна картичка, износот ќе биде блокиран и потоа ослободен на крајот од периодот на изнајмување.

Користење на  филтрирајте на страницата со резултати за да ги филтрирате добавувачите кои прифаќаат дебитна картичка за локален безбедносен депозит.

 • Платежна картичка и подигање
 • Кредитна картичка
 • Дебитна картичка

Може ли да платам без депозит или низок депозит?

Чекори за изнајмување автомобил без депозит

Бидејќи добавувачите кои нудат изнајмување автомобил со нула депозит ќе се разликуваат од локација до локација, ве советуваме да ги следите чекорите подолу за да ги најдете тековните компании за изнајмување автомобили кои можат да обезбедат ваков тип на услуги за изнајмување автомобили,

 • Изберете го копчето Резервирај сега или кликнете овде
 • Внесете ја вашата дестинација за патување и датумите на патување во моторот за резервации
 • Кликнете на копчето „Пребарај сега“ и ќе ви ги вратиме сите цени во живо
 • Штиклирајте или изберете го полето Нулта депозит или низок депозит на левата страна на екранот со резултати (видете ја сликата подолу)
 • Безбедносен депозит што се враќа
 • Не е потребен депозит
 • Помалку од 750 евра
 • Помалку од 1125 евра
 • Помалку од 1500 евра

Достапните автомобили исто така ќе бидат означени со икона со нула вишок на страницата со резултати без примена на филтерот

Побарајте ја иконата НУЛА ДЕПОЗИТ на страницата со резултати

Економија

Ford Fiesta или слично

 • 5 седишта
 • 2 Торба
 • 5 Врати
 • Климатизација
 • Прирачник
 • Делумно плаќање
 • Мултигориво
 • Нулта депозит

Може ли да резервирам вишок осигурување со моето возило?

Да ти можеш! Како што поминувате низ процесот на резервација, ќе имате можност да додадете осигурување на вашата резервација. Ова осигурување ќе го покрие високиот вишок што го наплатуваат компаниите за изнајмување автомобили. Ви препорачуваме да го купите вишокот осигурување со вашето возило за да можете да уживате во патувањето без грижи.

Топ светски дестинации

Топ светски аеродроми

Топ светски аеродроми